Alle klassen begonnen aan het nieuwe schooljaar

Vandaag is onze Ecole Soleil de Hollande in KaBlain, 10 km ten zuiden van Kenscoff aan het nieuwe schooljaar begonnen. Marc Arthur (onze boekhouder) was zo attent foto’s te maken en naar mij toe te sturen. Dank je wel Marc Arthur! Wij beginnen altijd 1 september, een week eerder dan de Minister van Educatie aangeeft. Kempès vond deze maandag het beste om te beginnen omdat er vaak dagen kunnen uitvallen door de slechte en droevige situatie in Haïti. Er zijn 104 leerlingen aanwezig, dat is een goed resultaat. Zolang als wij de school draaien hameren wij er op dat de leerlingen vanaf de eerste dag komen. Omdat de meeste ouders in onze omgeving echt arm zijn, komen de leerlingen meestal pas na twee weken. Dat is een Haïtiaanse gewoonte. Wij zijn blij en trots dat vandaag dit aantal is gekomen. Vanaf de eerste dag krijgen zij een warme maaltijd en al hun schoolboeken, schriften, pennen etc. Een deel van de boeken blijft in de klas, zodat wij die meerdere jaren kunnen gebruiken. Ook dat is heel goed georganiseerd in onze school. Ik ben er helemaal blij van. Door deze foto’s voel ik me er een beetje meer bij!

3o augustus 2021, Marijke Zaalberg

Dit vind je misschien ook leuk...